به وبلاگ من خوش آمدید امیدوارم که مورد پسندتان باشد

بخشی از مقاله عهد شکنی آمریکا،مصادیق و نمونه ها را در زیر مشاهده می کنیم.

چکیده

"وَإِن نَّکَثُواْ أَیْمَانَهُم مِّن بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَطَعَنُواْ فِی دِینِکُمْ فَقَاتِلُواْ أَئِمَّةَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لاَ أَیْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ یَنتَهُونَ" سوره توبه - آیه 12

"اگر پس از بستن پیمان ، سوگند خود شکستند و در دین شما طعن زدند ، با سران کفر قتال کنید که ایشان را رسم سوگند نگه داشتن نیست ، باشد که از کردار خود باز ایستند"

همانطور که میدانیم تاریخ نشان داده است که آمریکا گرچه بارها با کشورهای مختلف بر سر مسائل گوناگون متحد می‌شد اما بلافاصله پس از اینکه به نتیجه مطلوب خود می‌رسد پیمان شکنی کرده و خیانت می‌کند لذا درواقع می‌توان گفت سیاست این کشور بر پایه زیاده‌خواهی بنا شده است و از این رویه نباید انتظار وفای به عهد داشت .در واقع آمریکا نه تنها در مواجهه با ایران بلکه در مواجهه با سایر کشورها نیز بارها زیر قول های خود زده است و حتی نسبت به متحدان اصلی خود نیز بدعهدی کرده و تنها تا زمان رسیدن به منافع خود وعده و وعیدهای مکرر صادر کرده است.   عده ای شاید نگران بد عهدی آمریکا باشند، که البته امری درست است و باید کشور ها، به معاهدات بین المللی خود عمل کنند، و گرنه سنگ روی سنگ بنا نمی شود. اما بد عهدی همیشه باعث نابودی در کوتاه مدت است. زیرا نشان غرور و بی تدبیری و: تکیه بر دروغ و نادانی است. ممکن است در ظاهر یک پیروزی باشد، اما پایه های قدرت را مانند موریانه می خورد. زیرا دروغ و بد عهدی ماهیتا یکبار مصرف است و: برای بار دوم کارایی خود را از دست می دهد. پایه و اساس ارزیابی عملکرد ها ی بعدی هم می شود. همه اینها را خود دروغگو ها هم می دانند، ولی راه دیگری ندارند و تصور می کنند چند روزی بیشتر دوام خواهند داشت.جهت دانلود مبلغ 2000 تومان به صورت آنلاین پرداخت نمایید لطفا روی پرداخت الکترونیکی کلیک نمایید.


جهت دانلود مبلغ 2000 تومان به صورت آنلاین پرداخت نمایید لطفا روی پرداخت آنلاین کلیک نمایید.

30 صفحه