X
تبلیغات
رایتل
به وبلاگ من خوش آمدید امیدوارم که مورد پسندتان باشد

کمردرد یکی از دردهای شایع است که منشا آن کاملا مشخص نیست. کمردرد ممکن است در هر سنی ایجاد شود. بیشتر پزشکان درمان های تزریقی را پیشنهاد می‌کنند.

اگر تا به حال از کمر درد رنج نبرده‌اید، خوش شانس بوده‌اید، حدود 80 درصد از افراد جوان کمر درد را تجربه می‌کنند و برای بیشتر آنها دلیل مشخصی وجود ندارد.

در 10 سال گذشته درمان متداول کمر درد تزریق کورتیزون، ایبوپروفن، مورفین یا ویتامین 12 B بوده است. این درمان‌ها می‌توانند برای چند هفته‌ درد را کاهش دهند، اما اثر آنها مداوم نیست. در تحقیقی که در مجله آمریکایی پزشکی منتشر شد، محققان هلندی نشان دادند که این درمان‌ها در طولانی‌ مدت برای همه کار ساز نیست. این تزریق‌ها احتمال عمل جراحی در آینده را کاهش نمی‌دهد. محققان در بررسی‌های خود دریافتند، کسانی که به عصب‌های خود مسکن تزریق می‌کنند، درمانشان پیشرفت خوبی نخواهد داشت. محققان به پزشکان توصیه کرده‌اند که از تزریق درمانی استفاده نکنند.

دکتر فردلی می‌گوید: ما شروع به آسیب شناسی ‌کرده‌ایم . بیشتر افراد کمر درد را تجربه می‌کنند و این شرایط غیر عادی نیست.

طبق یافته‌های محققان یک برنامه پیاده روی ساده می‌تواند کمر درد را کاهش دهد. همچنین شواهد نشان می‌دهد که یوگا در کاهش کمر درد در کوتاه مدت مفید است. تحقیقات دیگر نشان داده‌اند که انجام ورزش پیلاتس، طب سوزنی و تمرین کردن بر روی دوچرخه ثابت می‌تواند درد را کاهش دهد. هنوز مطالعات مشخص نکرده‌اند که کدام‌ یک از این راه‌ها بر دیگری برتری دارد.