X
تبلیغات
رایتل
به وبلاگ من خوش آمدید امیدوارم که مورد پسندتان باشد


10 فایده پزشکی برای ورزش کردن

پزشکان آمریکایی 10 دلیل برای انجام ورزش مداوم بیان کرده‌اند. این 10 دلیل نشان می‌دهد که با انجام ورزش می‌توان سلامت خود را تضمین کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی MNT در این باره نوشته است: ما همه می‌دانیم که ورزش برای ما خوب است، اما نمی دانیم ورزش در حقیقت چه کاری بر روی بدن و ذهن ما انجام می‌دهد. پزشکان بیمارستان هوستون 10 دلیل پزشکی را که باید ورزش کرد بیان کرده‌اند.

1- ورزش عروق را نرم و قابل انعطاف نگه می‌دارد، به این ترتیب احتمال بیماری‌های قلبی و سکته قلبی کم می‌شود.

2- اگر سندرم متابولیک دارید، با انجام ورزش و کم کردن حتی 6.5 درصد از وزن خود می‌توانید فشار خون، میزان گلوکز، میزان کلسترول و فاکتورهای دیگری که منجر به بیماری قلبی می‌شوند را کاهش دهید.

3- ورزش از تجمع چربی در میانه بدن جلوگیری می‌کنند، این چربی باعث بروز دیابت می‌شود که در نهایت منجر به کم شدن دید و قطع اعضای بدن می‌شود.

4- چربی ناحیه شکم و میانه بدن باعث ایجاد التهاب می‌شود، این التهاب به عروق، قلب و کبد آسیب می‌رساند و حتی باعث آلزایمر می‌شود. ورزش این چربی‌ها را کاهش می‌دهد.

5- ورزش میزان سروتونین (serotonin) در مغز را افزایش می‌دهد، در نتیجه‌ فرد احساس سرحالی می‌کند.

6- ورزش می‌تواند فعالیتی اجتماعی باشد و باعث شادی جمعی شود.

7- تمرینات و ورزش‌های قدرتی، استقامت و قدرت استخوان‌ها را بالا می برند و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کنند.

8- ورزش‌های قدرتی و انعطاف پذیری از آسیب‌های روزانه و متداول جلوگیری می‌کنند.

9 – شرکت کردن در ورزش‌های گروهی مانند فوتبال، بسکتبال و والیبال هماهنگی دست و چشم را بالا می برند و واکنش‌های بدن را افزایش می‌دهد.

10 – ورزش حجم ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد و باعث کم شدن چربی‌ها و لاغری می‌شود.